W związku z pandemią koronawirusa, w gabinecie obowiązują środki ochorny osobistej (maseczki ochronne, dezynfekcja rąk i powierzchni, rękawiczki ochronne). Prosimy o przychodzenie na wyznaczoną godzinę, w miarę możliwości bez osób towarzyszących.

Informacje

  • Imię i nazwiskoWitold Radwański
  • Specjalność Chirurg
  • Oddział Glivclinic Stamina

Dodatkowe informacje

Doświadczony chirurg ogólny, wieloletni pracownik Szpitala Miejskiego oraz Szpitala Wojskowego w Gliwicach. Specjalista chirurgii ogólnej. Doświadczenie w pracy naukowej zdobywał jako pracownik naukowy Kliniki Chirurgii Ogólnej w Bytomiu.

Wykonuje badania i diagnostykę jamy brzusznej i wszystkich chorób chirurgicznych w obrębie jamy brzusznej: np. schorzenia pęcherzyka żółciowego takie jak kamica, zapalenia, ropniaki; schorzenia dróg żółciowych; schorzenia jelit takie jak stany zapalne ostre i przewlekłe, krwawienia, nieprawidłowe trawienie, zmiany rozrostowe, guzy, polipy; przetoki jelitowe; przetoki.

Wykonuje badanie piersi, w tym USG i biopsje, ocenia zmiany takie jak guzy, torbiele, zmiany mastopatyczne w piersiach;
Wykonuje badania węzłów chłonnych, w tym USG i biopsje.
Diagnozuje i kieruje do leczenia operacyjnego przepukliny brzuszne (w tym pępkowe, rozejście kresy białej), pachwinowe, udowe.

Diagnozuje i leczy rany i owrzodzenia przewlekłe podudzi i zespół stopy cukrzycowej.
Prowadzi leczenie ran pooperacyjnych, nadzoruje prawidłowe gojenie, leczy blizny. Leczy rany i blizny pooparzeniowe.
Wycina zmiany skórne: barwnikowe, brodawkowate, zapalne.
Prowadzi leczenie owrzodzeń, czyraków, guzów zapalnych.

Wykonuje najszerszy na Śląsku zakres biopsji. Biopsje cienko i gruboigłowe: tarczycy, skórne, piersi, wątroby, węzłów chłonnych, itp.

Szczegóły

Edukacja

  • Śląska Akademia Medyczna

Subskrybuj nasz
newsletter

***Wysyłamy raz w miesiącu.