Zapraszamy do punktu pobrań Glivclinic – Gliwice Dworcowa 60
– Wydaje się, że najważniejsze dla wszystkich jest przestrzeganie zaleceń: zakładanie masek, częste mycie rąk, dezynfekcja, unikanie bezsensownego dotykania takich miejsc, których dotyka bardzo wiele osób np. uchwytów, poręczy. Powinniśmy mieć takie nawyki – dodaje dr Dołaszyńska-Żółkiewska.
W ramach konsultacji przewiduje się przeprowadzenie wywiadu medyczno-żywieniowego, analizę składu ciała, analizę dotychczasowego sposobu żywienia i upodobań kulinarnych a następnie ustalenie zasad dalszego postępowania żywieniowego. Spotkanie połączone będzie z konferencją, którą poprowadzi dietetyk Pani Dominika Treszczotko.
— Respiratory są niezwykle istotną częścią prowadzenia pacjenta w stanie niewydolności oddechowej — podkreśla dr Anna Dołaszyńska-Żółkiewska z gliwickiej placówki.
Dr Anna Dołaszyńska-Żółkiewska, na co dzień jest chirurgiem, pracuje w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach. Teraz kieruje specjalnym zespołem, który odpowiada m.in. za kontrolę sytuacji epidemiologicznej w lecznicy.
– Walka z wcześnie wykrytym nowotworem jest zdecydowanie prostsza niż z takim, który na wykrycie czekał zdecydowanie zbyt długo. Leczenie jest wtedy skomplikowane: to tzw. terapia celowana jak i leczenie w formie immunoterapii. Warto dać sobie szansę. Ulga, gdy okaże się po zbadaniu znamienia, że to nic złego jest bezcenna – podsumowuje dr Dołaszyńska-Żółkiewska.
Jak podkreśla dr Anna Dołaszyńska-Żółkiewska ze Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach, WZW to faktycznie „cichy zabójca wątroby”, a część osób (wg niektórych źródeł nawet połowa) nie ma pojęcia o chorobie. Dowiadują się np. w czasie badań przed planowym zabiegiem operacyjnym. Niezwykle trudno jest określić, gdzie i kiedy do zakażenia doszło: czy było to np. w czasie wizyty w gabinecie stomatologicznym, w czasie zabiegów kosmetycznych czy podczas wykonywania tatuażu. Dr Dołaszyńska przypomina jednak, że jeśli w porę zostanie podjęte odpowiednie leczenie, a pacjent będzie się stosował do wszelkich zaleceń – są szanse na powrót do zdrowia i normalnego funkcjonowania.
Renal cell carcinoma is a highly aggressive malignancy that causes significant morbidity and mortality. The rising number of newly diagnosed renal tumors results in a great need to search for new preoperative markers to evaluate the course of the disease and to help select patients who would benefit the most from additional postoperative care. The aim of our study was to evaluate the prognostic value of mean platelet volume-to-lymphocyte ratio (MPVLR) in patients undergoing nephrectomy for nonmetastatic clear cell renal cell carcinoma (ccRCC)
Serdecznie polecam. Uczęszczam tutaj z córką na zajęcia z logopedii, ponieważ zauważyłam że ma troszkę problemy z wypowiadaniem niektórych wyrazów i lekko też zaczęła seplenić. Na szczęście już po kilku wizytach tutaj widzę pierwsze efekty. Super, bardzo fachowe i profesjonalne miejsce.1
2020
Moim zdaniem najlepsze centrum dla dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej. Mój syn zmagał się z nadmierna reakcją na dotyk. Przez to miał problem z samoakceptacją i obniżone poczucie własnej wartości. To właśnie w tym centrum znalazłam pomoc, jakiej oczekiwałam. Po przeprowadzonym wywiadzie ustalono odpowiednią terapię. Ćwiczenia były dostosowane do wieku i przede wszystkim pomogły synowi.
2020
"Centrum Terapeutyczne STAMINA to przyjazne i profesjonalne miejsce stworzone dla wszystkich, którzy potrzebują diagnozy, terapii i wsparcia.... " nic dodać nic ująć. Gorąco POLECAM !
2019