Zapraszamy do punktu pobrań Glivclinic – Gliwice Dworcowa 60

Media o naszym partnerze

Ta lekarka pobiera wymazy w kierunku koronawirusa. Mówi o sobie: "Nie jestem bohaterką"

– Wydaje się, że najważniejsze dla wszystkich jest przestrzeganie zaleceń: zakładanie masek, częste mycie rąk, dezynfekcja, unikanie bezsensownego dotykania takich miejsc, których dotyka bardzo wiele osób np. uchwytów, poręczy. Powinniśmy mieć takie nawyki – dodaje dr Dołaszyńska-Żółkiewska.

Knurów: „ Wychowujemy zdrowe i aktywne dzieci” bezpłatne konsultacje i wizyty dietetyczne.

W ramach konsultacji przewiduje się przeprowadzenie wywiadu medyczno-żywieniowego, analizę składu ciała, analizę dotychczasowego sposobu żywienia i upodobań kulinarnych a następnie ustalenie zasad dalszego postępowania żywieniowego. Spotkanie połączone będzie z konferencją, którą poprowadzi dietetyk Pani Dominika Treszczotko.

Kolejne respiratory trafiły do gliwickiego szpitala

— Respiratory są niezwykle istotną częścią prowadzenia pacjenta w stanie niewydolności oddechowej — podkreśla dr Anna Dołaszyńska-Żółkiewska z gliwickiej placówki.

Lekarka z Gliwic opowiada o walce z koronawirusem. "Rano muszę zjeść porządne śniadanie. Potem nie ma czasu na posiłek"

Dr Anna Dołaszyńska-Żółkiewska, na co dzień jest chirurgiem, pracuje w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach. Teraz kieruje specjalnym zespołem, który odpowiada m.in. za kontrolę sytuacji epidemiologicznej w lecznicy.

Czerniak atakuje młodych ludzi i nie ma litości. Mity na temat zmian skórnych mają się dobrze

– Walka z wcześnie wykrytym nowotworem jest zdecydowanie prostsza niż z takim, który na wykrycie czekał zdecydowanie zbyt długo. Leczenie jest wtedy skomplikowane: to tzw. terapia celowana jak i leczenie w formie immunoterapii. Warto dać sobie szansę. Ulga, gdy okaże się po zbadaniu znamienia, że to nic złego jest bezcenna – podsumowuje dr Dołaszyńska-Żółkiewska.

To podstępna choroba która często przebiega bezobjawowo. Dziś Światowy Dzień WZW

Jak podkreśla dr Anna Dołaszyńska-Żółkiewska ze Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach, WZW to faktycznie „cichy zabójca wątroby”, a część osób (wg niektórych źródeł nawet połowa) nie ma pojęcia o chorobie. Dowiadują się np. w czasie badań przed planowym zabiegiem operacyjnym. Niezwykle trudno jest określić, gdzie i kiedy do zakażenia doszło: czy było to np. w czasie wizyty w gabinecie stomatologicznym, w czasie zabiegów kosmetycznych czy podczas wykonywania tatuażu. Dr Dołaszyńska przypomina jednak, że jeśli w porę zostanie podjęte odpowiednie leczenie, a pacjent będzie się stosował do wszelkich zaleceń – są szanse na powrót do zdrowia i normalnego funkcjonowania.

Mean platelet volume-to-lymphocyte ratio: a novel biomarker associated with overall survival in patients with nonmetastatic clear cell renal cell carcinoma treated with nephrectomy.

Renal cell carcinoma is a highly aggressive malignancy that causes significant morbidity and mortality. The rising number of newly diagnosed renal tumors results in a great need to search for new preoperative markers to evaluate the course of the disease and to help select patients who would benefit the most from additional postoperative care. The aim of our study was to evaluate the prognostic value of mean platelet volume-to-lymphocyte ratio (MPVLR) in patients undergoing nephrectomy for nonmetastatic clear cell renal cell carcinoma (ccRCC)

Nasi lekarze

Poznaj nas

Opinie